Więcej niż trawa ...

Glebogryzarka separacyjna

Usługa glebogryzarką separacyjną :

Brak regularnej pielęgnacji trawnika z czasem prowadzi do konieczności jego rekultywacji.
Renoma, jakość i wszechstronność ciągnika w połączeniu z szeroką gamą narzędzi roboczych zapewnia profesjonalne wykonanie każdego zadania.
Glebogryzarka separacyjna zamiennie nazywana agregatem uprawowym lub też glebogryzarką przesiewającą jest idealną maszyną do zerwania starego trawnika i przysypania go warstwą rozdrobnionej ziemi.

Maszyna specjalnie skonstruowana z przeznaczeniem do przygotowania podłoża pod nowo zakładane trawniki. Nadaje się również do przygotowania podłoża pod uprawy specjalne wymagające bardzo starannej uprawy gleby. Za jednym przejazdem przygotowuje podłoże poprzez proces spulchnienia gleby aktywnym narzędziem, którym jest wał glebogryzarki. Rozdrobnioną glebę separuje na specjalnym ruszcie prętowym, na którym przebiega separacja kamieni, dużych brył gleby i resztek roślinnych. Odseparowane w ten sposób frakcje spadają na dno bruzdy i są przykrywane przesianą, drobną frakcją gleby w sposób równomierny. Tylny wał ażurowy przetaczając się po tej warstwie powoduje jej lekkie zagęszczenie i dzięki temu uzyskuje ona strukturę kapilarną powodującą zwiększenie podsiąkalności. Dzięki temu wysiana trwa w tak przygotowane podłoże ma pełne możliwości wzrostu. Do ciągników o maksymalnej mocy 50 KM. Jedyna maszyna, która jest w stanie prawidłowo przygotować podłoże pod trawnik w takich przypadkach jak: teren po prowadzonych wykopach, miejsca prowizorycznych przejazdów, na terenach zakończonych budów itp. Najbardziej przydatna maszyna w konserwacji terenów zielonych w miastach dzięki temu, że dysponując układem przesuwu bocznego (mechaniczny lub hydrauliczny) pozwala sprawnie manewrować pomiędzy przeszkodami.

001
002
1383
1387
Efekt5
Efekt6
Glebosep
Olo

01 03 05 06 07 08 09 111 122 125 0911