PODŁOŻE - WARSTWA WEGETACYJNA

Dobrze przygotowane boisko zależy od kilku elementów  - przede wszystkim  musi powstać na odpowiednio przygotowanym podłożu, które ma kluczowe znaczenie dla stanu wizualnego i funkcjonalnego murawy. 

Wykonujemy nowe podłoża zgodne z normą DIN 18035-4 - mieszanka piasku, ziemi i nawozów - przygotowywane poza płytą boiska, jak również tańsze rozwiązania poprzez rekultywacje agregatem uprawowym - glebogryzarką przesiewającą, separacyjną która jest idealną maszyną do zerwania starego trawnika oraz przysypania go warstwą rozdrobnionej ziemi. Nadaje się również do przygotowania podłoża pod uprawy specjalne wymagające bardzo starannej uprawy gleby. Za jednym przejazdem przygotowuje podłoże poprzez proces spulchnienia gleby aktywnym narzędziem, rozdrobnioną glebę separuje na specjalnym ruszcie prętowym, na którym przebiega separacja kamieni, dużych brył gleby i resztek roślinnych. Odseparowane w ten sposób frakcje spadają na dno bruzdy i są przykrywane przesianą, drobną frakcją gleby w sposób równomierny. Tylny wał ażurowy przetaczając się po tej warstwie powoduje jej lekkie zagęszczenie, dzięki temu uzyskuje ona strukturę kapilarną powodującą zwiększenie podsiąkalności.
Dzięki temu wysiana trawa w tak przygotowane podłoże ma pełne możliwości wzrostu.

LASEROWA NIWELACJA 

Usługa  laserowej niwelacji terenu równiarką ciągnioną.

Zastosowanie :

  • branża budowlana (prace przygotowawcze przy budowie obiektów sportowych dróg, parkingów i placów )
  • rolnictwo, ogrodnictwo, kształtowanie terenu (prace przygotowawcze, modelowanie terenu)

Precyzyjne sterowanie 2D (laser) lub 3D (GPS) pozwala na uzyskiwanie doskonałych rezultatów pracy.

SIEW PERFORACYJNY TRAWY 

Wykonujemy zasiew perforacyjny na przygotowanym gruncie lub dosiew nasion trawy na istniejące trawniki. Można w ten sposób regenerować każdą murawę, zmieniając ilości procentowe gatunków traw bardziej odpowiednich na dany teren. Dotyczy to w szczególności boisk sportowych. Kolce są w kształcie stożka co pozwala większej ilości nasion wpaść do otworów. Pozostałe nasiona zagarnia dodatkowa szczotka. Maszyna posiada walec, który dociska nasiona jak również wyrównuje teren. 
Wszystkie prace związane z tradycyjnym zakładaniem trawnika wykonywane są za jednym przejazdem. Precyzja w dozowaniu nasion i równomiernym ich rozmieszczeniu jest nie osiągalna dla siewników ręcznych. Oszczędność czasu i pieniędzy jest kilkukrotna.

 

MURAWA - TRAWA Z ROLKI 

Murawa jest wyhodowana pod okiem doswiadczonych specjalistów i przed wycięciem jest starannie pielegnowana przez ponad 18 miesiecy.

Cały proces odbywa sie zgodnie z restrykcyjnymi wymogami normy DIN 180354. Z powodzeniem można zastosować trawę z rolki o szerokosci 0,4 m. Dla bardziej wymagających obiektów sportowych czy klubów ekstraklasy stosuje się instalacje trawy w rolkach o szerokosci 1,2 m (tzw. big roll). Instalacja odbywa sie za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przez zastosowanie tej technologii pozwala sie na ograniczenie łączeń do minimum, co znacznie przyspiesza możliwość rozgrywania meczów po wymianie murawy.

PIELĘGNACJA
Przygotowanie i utrzymanie nawierzchni trawiastej we właściwej kulturze pochłania wiele wysiłku i nakładów finansowych. Nawet niewielkie zaniedbanie może okazać się fatalne w skutkach, a powstałe szkody przyjdzie nam naprawiać miesiącami (chyba że dokonamy kosztownej wymiany całej nawierzchni). Jeżeli więc decydujemy się na murawę trawiastą na najwyższym poziomie, nie eksperymentujmy – skorzystajmy z wiedzy i doświadczenia fachowców.
 

,, Niech zrodzi ziemia zieloną trawę wydającą nasiona "

boiska naturalne
agrotechnika

Adres pocztowy

DPRO EFEKT
Ul. Grunwaldzka 14/9
50 - 355 Wrocław Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Baza - kontakt

  • ul. Jana Długosza 59-75
  • 51 - 162  Wrocław 
  • + 48 509 919 985 
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.